'baza66369_2 Make up na lato | pieknie.com.pl

Make up na lato

Make up na lato

Make up na lato

To, jakim makijażem zdobisz swoją twarz w poszczególnych porach roku powinno być zróżnicowane. W zależności od tego czy jest słonecznie czy pochmurnie, czy pada śnieg bądź jest lato i za oknem panuje zaduch należy dostosowywać make up każdorazowo wykonywany ściśle do sezonu, ale też i pogody oraz nawet pory dnia. W niniejszej zakładce zajmiemy się natomiast tematyką pielęgnacji urody poprzez wykonywanie makijażu letniego. Przedstawimy wszelkie wskazówki jakie mogą być dla Was cenne, jeżeli chodzi o wykonywanie tego typu make up’u i podkreślane swych wdzięków oraz maskowanie wad urodowych w trakcie gorących letnich dni i słonecznych wakacji. Zacznijmy od tego, że wcale nie jest to łatwe, aby zrobić makijaż gdy jest tak ciepło.

Wydawać by się mogło, że przecież co to za sztuka, skoro dajemy radę w zimie, tak samo i przecież w lecie. A jednak jest to całkiem inaczej, ponieważ z typowo letnim makijażem jest to znacznie trudniejsze wyzwanie. Przecież musimy wykonać make up tak, aby nie było widać żadnych plam, aby skóra prezentowała się naturalnie, nie była spocona, nie gromadziły się na niej nadmierne ilości sebum itd. W tym celu musimy skorzystać z innych rodzajów akcesoriów kosmetycznych i na pewno kosmetyków innych niż te, jakie wyciągamy w zimie. Jeszcze jedna sprawa, o jakiej zapomnieć także nie powinniśmy, to sama kwestia opalania, jakie w lecie czy chcemy czy nie zazwyczaj nas dotyczy. Czasem po prostu przed słońcem nie uciekniemy i nie da rady go uniknąć, warto zatem zwrócić uwagę na to, aby zainwestować dodatkowo w specjalistyczne produkty kosmetyczne zapewniające stosowną ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Makijaż ma być jednak mimo wszystko bardzo lekki, delikatny, ale przy tym dokładny i trwały. Nie może dojść do sytuacji, że fluid w nadmiarze zatykający pory i pod wpływem gorąca i duchoty zacznie nam spływać z twarzy, robiąc na cerze nieestetyczne plamy czy zacieki. Warto zatem zwrócić uwagę przede wszystkim w pierwszej kolejności na to, aby makijaż, jaki decydujemy się wykonać nie był za ciężki. Jest to bardzo istotne chociażby z tego względu, że wtedy unikniemy sytuacji, iż make up rozpłynie się czy rozmaże, nie będzie też zatkanych porów skórnych, więc skórze będzie dużo łatwiej oddychać.

Make up na lato

Nie będą tworzyły się zaskórniki, piegi, plamy na skutek opalania w nadmiarze czy ropne krostki bądź trądzik, jaki często dopada buzie w czasie lata właśnie przez zbyt ciężki makijaż i za wysokie temperatury powietrza, na jakie wystawiamy naszą twarz. Patrzmy cyz po wykonaniu make upu nie ma charakterystycznej maski a także czy podkłady, jakie wykorzystujemy są nawilżające – nie zapominajmy, że pod wpływem promieniowania słonecznego nasza buzia ulega wysuszeniu i ciężko jest później doprowadzić ją do ładu.

Kolejna kwestia to dobór odpowiednich cieni do oczu. W przypadku malowania powiek w szczycie sezonu letniego raczej warto zrezygnować z ciemnawych odcieni, które są dobre wtedy, gdy za oknem jest szaruga. Dużo lepszym wariantem będzie postawienie na przykład na typowe barwy pastelowe. Idealnie spisują się wtedy błękity, ale trzeba uważać, aby nie doprowadzić z ich wykorzystaniem do przerysowania makijażu i zamiast rewelacyjnego, świeżego looku nie uzyskać kiczowatego wizerunku tandetnie wykonanego makijażu. Idealny dla blondynek czy też osób mocno opalających się będą rozświetlające cerę i typowo letnie kolory takie jak piaskowy oraz złoty. Ponadto musimy pamiętać o tym, aby w parze z cieniami szedł zawsze tusz do rzęs, jaki powinien delikatnie eksponować oko, ale też nie przesadzajmy – w końcu w upalny środek dnia letniego nie pasuje typowo wieczorowy makijaż.

Kolejna kwestia to wyjazd wakacyjny i make up wtedy wykonywany. Najlepiej w kwestii doboru tuszu sprawdzą się zwłaszcza tusze wodoodporne, które nie będą się rozmazywały. Jeszcze inna kwestia, o jakiej niestety panie często zapominają to wybór stosownych środków kosmetycznych niezbędnych do pielęgnacji ust. Musimy je chronić przed spierzchnięciem, które nie jest nam obce w okresie wakacji, gdy jest bardzo gorąco.

W tym celu należy kupować pomadki ochronne, najlepiej te zwyczajne bezbarwne, które będą tanie skuteczne i przeważnie mają w sobie zawarte filtry UV. Jest to dobry wariant także dla tych pań, które chcą malować usta na kolor. Wtedy pomadki bezbarwne będą ochronną warstwą, swego rodzaju bazą przed pomalowaniem warg kolorowymi szminkami.

– autor artykułu